חדשות

ג'ינוקס גייסה 8 מיליון דולר להרחבת פלטפורמת הקהילה הגנטית שלה

ההשקעה החדשה תאפשר לחברת הדאטה הגנטית להרחיב את קהילת המשתמשים הקליניים שלה הכוללים כיום למעלה מ-1,500 ארגוני בריאות | אוהד ארזי מונה ליו"ר דירקטוריון החברה

צוות חברת ג'ינוקס. אלפי משתמשים מקצועיים בתחום הגנטיקה ברחבי העולם. צילום: אמיר טרבלסי

חברת הדאטה הגנטי הישראלית ג’ינוקס (Genoox) שפיתחה מערכת מתקדמת לניתוח מידע גנטי מבוססת קהילה, השלימה סבב גיוס בסך שמונה מיליון דולר. ההשקעה החדשה תאפשר לחברה להרחיב את קהילת המשתמשים הקליניים שלה הכוללים כיום למעלה מ- 1,500 ארגוני בריאות, ולהרחיב את המידע הייחודי הנוצר באמצעות שיתוף תובנות גנטיות בפלטפורמה שפיתחה.

את הסיבוב הובילה קרן IN Venture, זרוע ההשקעות של התאגיד היפני Sumitomo, בהשתתפות קרן הון הסיכון Infinity Medical והמשקיעים הקיימים: Inimiti, גלילות קפיטל, וקרן Triventures.

חברת הסטארט-אפ הישראלית ג’ינוקס נוסדה ע"י אמיר טרבלסי ומשה איינהורן. באמצעות טכנולוגיה ייחודית שפיתחה מתאפשר חיבור בין קלינאים, יועצים גנטיים וארגוני בריאות ועיבוד מידע לתובנות קליניות מיידיות. "ניהול המידע הגנטי הוא אחד האתגרים החשובים ביותר של עולם הרפואה בעידן הרפואה המותאמת אישית", אומר ד"ר יובל בלוך, מנכ"ל שותפות המו"פ, "אינפיניטי מדיקל". "ג'ינוקס מצליחה לרתום למאמץ הזה את חוכמת ההמונים של מעבדות הגנטיקה והחוקרים ברחבי העולם ומייצרת 'דמוקרטיזציה' של המידע. אנחנו שמחים מאוד על האפשרות להשקיע בטכנולוגיה פורצת הדרך הזו".

בנוסף, החברה הכריזה אתמול (ג') כי אוהד ארזי יצטרף כיו"ר דירקטוריון החברה. ארזי, יזם ובכיר בתחום הרפואה הדיגיטלית, שימש עד לאחרונה כמנכ"ל חברת הבינה המלאכותית הישראלית זברה מדיקל, וכעת הוא מוביל את ההשקעות של קרן TELUS VENTURES בתחום הבריאות הדיגיטלית. "אני נרגש להצטרף כיו"ר הדירקטוריון. החברה נמצאת במסלול צמיחה משמעותי בהרחבת בסיס הלקוחות שלה, באמצעות גישה חדשנית הנובעת מעבודה שיתופית עם קהילת המשתמשים", מסר ארזי.

אמיר טרבלסי, מנכ"ל ומייסד שותף בחברת ג'ינוקס, אומר: "עם אלפי משתמשים מקצועיים בתחום הגנטיקה ברחבי העולם, הקהילה שלנו צומחת במהירות ומסייעת לקהילה הרפואית הגנטית לגשר על הפער בטיפול הקליני. ג'ינוקס גאה  לשחק תפקיד מוביל במאמץ כה חשוב. הקהילה כבר מייצרת תובנות חדשות וחשובות עבור חבריה במגוון רחב של תחומים, כולל אונקולוגיה, רפואת ילדים, מחלות נדירות ולא מאובחנות, פוריות, פרמקוגנומיקה ועוד. אנו שמחים לקחת את הקהילה לשלב הבא".

נושאים קשורים:  ג'ינוקס,  דאטה גנטי,  חדשות,  סטארט אפ,  אמיר טרבלסי
תגובות