מינויים

מונתה מנהלת חדשה ליחידה האונקוגנטית במרכז הרפואי שיבא

ד"ר רינת ברנשטיין-מולכו, מומחית באונקולוגיה ובגנטיקה, מונתה לתפקיד | מחליפה את מייסד היחידה האונקוגנטית ב"שיבא", פרופ' איתן פרידמן

ד"ר רינת ברנשטיין-מולכו, מנהלת היחדה האונקוגנטית ב"שיבא". צילום: מורן ניסים

ד"ר רינת ברנשטיין-מולכו מונתה לאחרונה לתפקיד מנהלת היחידה האונקוגנטית במרכז הרפואי שיבא. ד"ר ברנשטיין-מולכו מחליפה בתפקיד את מייסד היחידה האונקוגנטית בשיבא, פרופ' איתן פרידמן.

את לימודי הרפואה סיימה ד"ר ברנשטיין-מולכו בטכניון. עם סיום ההתמחות באונקולוגיה, השלימה התמחות נוספת בגנטיקה רפואית והפכה, כך נמסר מ"שיבא", לרופאה היחידה בארץ עם התמחות כפולה באונקולוגיה ובגנטיקה.

בשנת 2017 הצטרפה ליחידת השד במכון האונקולוגי במרכז הרפואי שיבא, שנוהל על ידי פרופ' בלה קאופמן ז"ל. במקביל לטיפול בחולות סרטן שד, קיימה מרפאה לייעוץ גנטי לכלל חולי המכון האונקולוגי, תוך שיתוף פעולה קליני ומחקרי עם היחידה האונקוגנטית בבית החולים.

ד"ר ברנשטיין-מולכו היא חברה באיגוד הישראלי לאונקולוגיה קלינית ורדיותרפיה (ISCORT), באיגוד הישראלי לגנטיקה רפואית ובחברה האירופאית לאונקולוגיה רפואית (ESMO) ובעלת מינוי מרצה בכירה קלינית מאוניברסיטת תל אביב. כמו כן, היא חוקרת במחקרים קליניים בארץ ובעולם ומשתתפת בהוראת סטודנטים ומתמחים, הן בגנטיקה והן באונקולוגיה.

על מינויה אמרה: "אני מודה להנהלת בית החולים על ההזדמנות שניתנה לי וגאה להתמנות לניהול היחידה. אני מתכוונת להרחיב את פעילותה ולהמשיך להוביל אותה להישגים נוספים ברמה המקצועית והמחקרית. אמשיך לפתח את שיתוף הפעולה עם כלל המחלקות והיחידות המטפלות בחולי סרטן מבוגרים וילדים, להנגיש מידע ובירור גנטי שנדרשים לצורך התאמת טיפול אונקולוגי מיטבי - ניתוחי, קרינתי ותרופתי, ולקדם תכניות מניעה וגילוי מוקדם עבור אנשים בריאים להם סיכון מוגבר לחלות בסרטן על רקע תורשתי".

עוד הודתה ד"ר ברנשטיין-מולכו לפרופ' פרידמן, שכאמור יסד את היחידה האונקוגנטית ב"שיבא": "לכבוד הוא לי להמשיך את דרכו יחד עם צוות מקצועי ומסור, ובכוונתי לפעול לקידום הפעילות הקלינית והמחקרית. חשוב לי להודות גם לפרופ' משה ענבר, שתמך בי בסיום ההתמחות באונקולוגיה כשהעליתי את הרעיון הלא שגרתי לצאת להתמחות נוספת תוך כדי המשך העבודה באונקולוגיה, ולהוקיר את פרופ' בלה קאופמן ז"ל, שהיו לה החזון וההבנה של חשיבות המידע הגנטי כחלק אינטגרלי בטיפול בחולי סרטן".

נושאים קשורים:  ד"ר רינת ברנשטיין מולכו,  פרופ' איתן פרידמן,  פרופ' משה ענבר,  חדשות,  מינוי,  בית החולים שיבא,  אונקוגן,  פרופ' בלה קאופמן
תגובות
19.07.2021, 19:24

רינת יקרה,
היית האונקולוגית שלי באיכילוב ואף התכתבנו אחרי שגיסתי חלתה.
את מקצועית מאוד ,אנושית, אמפתית ואין ראויה ממך לתפקיד! מאוד שמחה בשבילך ובשביל המטופלים שלך. עלי והצליח! אילאיל

19.07.2021, 19:31

אין ראויה ממנה. בהצלחה!