חדשות

פרופ' קרן אברהם זכתה בפרס STAR למצוינות מדעית ומנהיגות

דיקאנית הפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א, חוקרת רבת פעלים המתמחה בגנומיקה בדגש על חירשות, זכתה בפרס ההתאחדות הישראלית לביולוגיה ניסויית על "תרומה יוצאת דופן לתחום הגנטיקה"

פרופ' קרן אברהם, דיקנית הפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א. "רפואה היא מעל הכל מקצוע חברתי". צילום: שחר שחר/ דוברות אוניברסיטת ת"א

התאחדות האגודות הישראליות לביולוגיה ניסויית הודיעה על זכייתה של פרופ' קרן אברהם, דיקאנית הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב בפרס STAR היוקרתי למצוינות מדעית ומנהיגות.

פרס ה-STAR מוענק לחוקרים יוצאי דופן בתחום הביו-רפואה כאות הערכה לפועלם לקידום הקהילה האקדמית בישראל. התאחדות האגודות הישראליות לביולוגיה ניסויית נוסדה בשנת 1994, היא מאחדת בתוכה 34 אגודות ישראליות לביולוגיה ניסויית ומטרתה לקדם שיתופי פעולה  מחקריים בין חברי האגודות.

מנימוקי ועדת הפרס: "התרומה של פרופ' קרן אברהם לתחום הגנטיקה האנושית היתה יוצאת דופן והשפיעה רבות על קידום התחום מרעיונות בסיסיים אל רפואה חדשנית. הרעיונות היצירתיים שלה, המחויבות הבלתי מעוררת והמנהיגות היוו השראה לרבים והציבו רף שאליו יש לשאוף".

פרופ' אברהם היא חוקרת רבת פעלים המתמחה בגנומיקה עם דגש על חירשות, במחלקה לגנטיקה מולקולרית של האדם וביוכימיה ובבית הספר סגול למדעי המוח. בנוסף להיותה האישה הראשונה שמכהנת כדיקאנית הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב, היא מחזיקה בקתדרה ע"ש ד"ר שרה וד"ר פליקס דומונט למחקר על הפרעות שמיעה. מחקריה עוסקים בהבנת הבסיס הגנטי וריפוי גנטי של אובדן שמיעה תורשתי או חירשות

פרופ' אברהם זכתה במספר פרסים על הישגיה המדעיים, ביניהם: פרס סיר ברנרד כץ מקרן הומבולט בגרמניה, פרס ע"ש מיכאל ברונו מיד הנדיב/קרן רוטשילד, ופרס טבע - תעשיות פרמצבטיות למחקר פורץ דרך בתחום מחלות נדירות.

בנוסף להישגיה המחקריים המרשימים, היא מנהלת את המרכז לחקר אריכות ימים בריאה, היא מנהלת-שותפה של המרכז ע"ש משפחת אאופזיין (Aufzien) למניעה וטיפול במחלת פרקינסון ומנהלת-שותפה של שיתוף הפעולה הגלובלי ע"ש טאובה-קורט (Taube-Koret) בנושא מחלות ניווניות באוניברסיטת תל אביב.

בנוסף, פרופ' אברהם היא המייסדת והמנהלת של מרכזי המחקר Biomed@TAU אשר מטרתו היא לחבר מדענים וליצור שיתופי פעולה בין חוקרים באוניברסיטה ובבתי החולים אשר חולקים אותו תחום מחקר.

פרופ' אברהם מסרה: "הפרס שהוענק לי הוא כבוד גדול עבורי ואני נרגשת מאוד. אין דבר משמעותי יותר עבורי מאשר הכרה של עמיתים וחברים לעבודה. לאורך השנים נפלו בחלקי הזדמנויות נהדרות לקידום המחקר שלי, להובלה ומנהיגות וכן להדרכה ומנטורינג בישראל ואני אסירת תודה עליהן".

נושאים קשורים:  פרופ' קרן אברהם,  חירשות,  גנטיקה,  פרס סטאר,  ביו-רפואה,  חדשות,  אוניברסיטת תל אביב
תגובות
אנונימי/ת
01.02.2023, 23:51

משיכמה ומעלה , עשר כל כל הכבוד